Víkendovka skautek v Rokytnici 11. - 13. 1. 2019

2019_01_11-13_Vikendovka_v_Rokytnici24.jpg

Společná fotografie třebechovických a chlumeckých skautů

Se začátkem nového roku, 11.–13.1., proběhl již 4. ročník tradiční víkendové akce na horách zahrnující mimo jiné i výlet na běžkách. Zúčastnili se nejen skauti a skautky z Třebechovic, ale i z Chlumce. Na sokolské chatě v Rokytnici v Orlických horách, kde jsme byli ubytovaní, jsme využili kapacitu natolik, že nezbyla jedna jediná volná postel.

Na místo jsme dorazili vlakem v pátek v odpoledních hodinách, vynosili jsme z auta běžky, lyže, pekáče a batohy (dokonce i Evža si tentokrát zabalila věci do batohu a ne do svého oblíbeného kufru) a šli jsme se zabydlovat. Chlumečtí skauti za námi dorazili o pár hodin později a ihned se zapojili do společenského dění. Večer jsme strávili ve společenské místnosti hraním deskových her a povídáním si. V sobotu ráno na nás ke snídani čekala vynikající míchaná vajíčka od šéfkuchaře Fandy. S plnými břichy jsme si ve změti běžek vybrali ty své, Pavel nám vysvětlil, že existují jakési vosky a jak si s nimi běžky správně namazat dle aktuálního počasí. Každý si běžky sám namazal a pouze s půlhodinovým zpožděním jsme se vydali vstříc dobrodružství.

Na cestu jsme vyrazili všichni společně s tím, že vytvoříme skupinky dle zkušeností. Zatímco Pavel byl vpředu a udával směr cesty, vzadu již během první minuty vznikla malá skupinka, která si běžky namazala voskem tak pečlivě, že se jim na ně nalepila pěticentimetrová vrstva sněhu. O tuto partu se trpělivě starala Lolli s Vráťou a Vikem. Po chvíli se od této skupinky oddělila Terka a vydala se po stopách rychle uhánějícího Pavla a ostatních sportovců. Během cesty nacházela poztrácené jednotlivce, až postupně posbírala desetičlennou bandu, kterou si vzala pod svá ochranná křídla, zatímco si Pavel se svými vytrvalci prodloužil výlet až na pevnost Haničku. Mimo běžkaře tu byly ještě čtyři skautky, které se kvůli zdravotním důvodům nemohly zúčastnit výletu na běžkách a tak se alespoň vydaly s Pískletem na procházku po okolí.

Všichni jsme se na chatě sešli živí, zdraví a plní zážitků. Přivítala nás libá vůně polévky s játrovými knedlíčky od Lucky a Fandy, po které se hned zaprášilo. Následovala polední siesta a volný program. K večeři nás kuchaříčci překvapili výborným kuřetem na paprice s knedlíkem. V šest hodin večer se část vydala s Pavlem a Lolli na večerní lyžování na sjezdovku hned vedle chaty, zbytek šel s Terkou a Pískletem bobovat na stráň, kde se později strhla i pořádná sněhová bitva. Po namáhavém dni jsme společně hráli deskové hry a hru „Kdo jsem“, dokud jsme nepadli únavou do spacáků.

V neděli ráno jsme skočili do obchodu pro čerstvý křupavý chléb a šunku, po-té si sbalili batohy, uklidili chatu, naskládali lyže a běžky zpět do auta a jen tak tak stihli vlak. Ve vlaku jsme si ještě zavzpomínali na zážitky za uplynulé dny a nakonec jsme v Třebechovicích na nádraží, někteří se slzami v očích, naposledy zamávali na rozloučenou skautům a skautkám z Chlumce.

Zapsala: Terka Pavlíková

Můžete se mrknout, jak to vypadalo vloni.