Víkendovka roverů v Dobrušce 13. - 15. 4. 2018

 2018_04_13-15_Roveri_Dobruska_2.jpeg

Na začátku školního roku jsme se jako roveři rozhodli že budeme hrát minci a ten u koho zůstane na betlémské světlo tak musí uspořádat nějakou víkendovou akci pro roveři. A jelikož zůstala u mě (Janča) tak jsem se rozhodla že pojedeme 13.-15.4.2017 do skautské klubovny v Dobrušce.                                                         

Sraz jsme měli na náměstí v Třebechovicích pod Orebem v 18:15h.  Janča a Ondra jeli s věcmi a převzít klíče už dříve takže ostatní to měli takový dobrodrůžo, protože nikdo nevěděl, kde mají vystoupit. Ale oba dva pak na ostatní čekali na autobusovém náměstí v Dobrušce. Poté jsme se všichni vydali na cestu ke skautskému domu. Když jsme se ubytovali tak jsme si dali všichni véču. A po večeři jsme si zahráli „Co na to Češi?“ a AZ kvíz. Všichni jsme se u toho zasmáli což bylo dobře. A poté jsme šli na kůtě.

V sobotu ráno jsme vstávali něco kolem deváté hodiny. Jelikož Ondra nemohl už spát tak nám došel do Marty pro čerstvé rohlíky ke snídani. Všichni se v klidu nasnídali. Ke snídani jsme měli buď rohlík a marmeládou, nutellou nebo salámem. Po snídani si každý udělal tu svoji pohodičku a kolem jedenácté jsme začali vařit kuřecí vývar a špagety. Po obědě jsme si dali polední klid a pak jsme šli do Archebelových sadů a začala hra. Hra spočívala v tom, že byli tři skupinky a každá skupinka měla jiné otázky. Odpovědi na otázky museli najít někde ve městě (měli k tomu mapku). Po hře jsme šli na náměstí a byl tam ukazatel že v Dobrušce je Židovský hřbitov tak jsme se tam šli podívat. Když jsme se poté vrátili do skautského domu tak jsme si k véče opekli buřty. A k večer u ohně bylo předání pamětních listů. Večer jsme se šli projít po Dobrušce. Po cestě jsme našli krásně osvětlenou studnu. Když jsme všichni hleděli do studny tak nám pán, který kolem nás procházel říkal, že je to studna „lásky“. A poté jsme šli spát.

Ráno jsme si dali snídani, uklidili jsme klubovnu a jeli domů. Všichni jsme si víkendovou akci v Dobrušce užili.

Zapsala: Janča Jarkovská