Výlet vlčat do Prahy 4. 11. 2017

2017_11_04_Vlcata_Praha_36.JPG

Ráno v 6,20 hodin jsme se sešli na vlakovém nádraží v Třebechovicích. Sešlo se nás docela dost. Bylo nás tak dohromady 20. Nejeli jsme jenom já, Dan a Matěj a naše vlčata, ale i Magda od světlušek a rodina Fryntových. Když jsme se tak všichni sešli, Dan nás spočítal, koupil lístky a poté jsme nasedli na vlak do Prahy, který jel přímo, nikde jsme nepřestupovali. Ve vlaku děti byly docela hodné. Nevím, zda to bylo tím, jak byly ještě takové rozespalé, ale byly docela hodné.

Po dlouhé cestě vlakem jsme konečně dojeli do našeho hlavního města. Na nádraží jsme museli dávat pozor, abychom někoho neztratili. Naštěstí nikdo nezabloudil a, ani se neztratil. Jelikož ve vlaku se Štěpánovi rozlilo pití do batohu, tak si musel koupit v nádražní Bille nové, aby neumřel žízní. Šel s nimi Dan.

Po tomto aktu, jsme se konečně odebrali směrem k junshopu. Děti se moc těšily, a byly zvědavé, za jak dlouho se tam dostaneme. Netrvalo to dlouho a byli jsme tam. Někteří si kupovali různé věci s logem skaut. Například bloky, fidget spinnery, propisky, odznáčky, samolepky ad. Další si zkoušeli kroje, nebo si ho i rovnou koupili a bylo toho docela dost, co se tam kupovalo. Vedoucí kupovali věci, co jsou potřeba do oddílu na ceny nebo šátky, stezky ad.

Po tomto úmorném čase v obchodě jsme se konečně přesunuli do Národního technického musea, kam se děti asi těšily nejvíce na celé výpravě.  A ostatně já taky. Dan s Matějem koupili vstupenky, my se zatím rozmysleli, kdo půjde do dolu a kdo půjde se zatím podívat po muzeu.

V muzeu to bylo vážně úchvatné. V jedné části se nacházejí auta, motorky, kola, letadla, lokomotivy na uhlí. Je toho tam mnoho ke shlédnutí.  V další části musea byla výstava třeba architektury ČR, nebo televize, domácí spotřebiče, tiskařství, astronomie. Dále v další části byla výstava fotografií a vše okolo fotografií. Dole v suterénu byla zvláštní výstava náhrad lidského těla. Bylo to fakt úchvatné, ale občas i opravdu někdy pro silné povahy, nebo jak byl dřív člověk připojen na dýchací přístroje. No prostě co se používalo dříve a jak to pokročilo do současnosti. Bylo toho opravdu hodně.

Už nastal čas na odchod a tak si děti koupily něco na památku a pokračovali jsme směr nádraží. Vzali jsme to kolem Kyvadla na Letné, kolem Rudolfina až ke Karlovu mostu. Na něj jsme ale nešli. Jen jsme se u něj vyfotili, jukli na něj a pokračovali dál na nádraží, kde na nás už čekal vlak. Někteří ještě si šli něco koupit do nádražní Billy a pak už jsme se konečně nalodili na palubu vlaku, usadili a jeli jsme domů. Ve vlaku děti byly docela tentokrát hlučné. A my vedoucí? Byli jsme unavení, jak koťata.

Hezký zážitek to byl. Kdo letos nebyl, doufám, že se tam určitě pojede podívat buď s rodinou či příští rok třeba s námi.

Napsala: Vaness

 
A na výletě udělali i několik fotografií.