Brigáda Quadient 19. 10. 2017

Ve čtvrtek 19. 10. 2017 se uskutečnil třetí ročník dobrovolnického dne pořádaný firmou Quadient (dříve GMC). Ač jsme měli letos trochu problémy rozmyslet náplň pracovních činností, nakonec jsme uspěli a opět se udělala kupa práce. 

 
Celkem se nás sešlo 10 + Fanda a později Ondra F. Společně s kolegy jsme se sešli po osmé hodině ve skautu a rozdělili se na dvě skupinky. Jedna skupinka strávila většinu času ve Štěnkově a druhá, méně početná skupinka, zůstala pracovat na základně. 
 
Tak jako v předchozích letech byli kolegové a letos poprvé i kolegyně velmi pracovně akční a stihla se udělat kupa činností, které přispěly k celkově údržbě areálu ve Štěnkově a také na základně v Třebechovicích. Ve Štěnkově se povedlo prořezat a odklidit popadané a uschlé stromy z místní bažiny. Dále jsme natřeli dřevěné opláštění venkovního přístřešku a také plechových okenic. Na závěr jsme ještě spravili část betonové podlahy venku pod přístřeškem. 
 
V Třebechovicích na základně se povedlo vyřezat drobné keře u plotů a stromů a poštípat dřevo na topení. Během štípání dřeva nám kolega Holmič ukázal alternativní formu štípání špalků. Kdy si několik špalků stáhnete starší kurtou a gumcukem (kvůli pružnosti) přímo na zemi a pak vhodnou sekerou už jen vše poštípete, aniž byste museli neustále něco přerovnávat. Ku překvapení všech přítomných tato metoda fungovala velmi pěkně. Dále jsme natřeli komplet klubovnu č. 3 a již to asi řádně potřebovala, protože jsme na ní spotřebovali přes 10 litrů barvy. 
 
A jako tradičně po skončení prací jsme slavnostně předali dobrovolníkům dřevěnné placky od skautek, což kolegy a kolegyně moc potěšilo. Na závěr ještě proběhlo drobné grilování a posezení u ohně. Ač byl už říjen a bylo chladněji brigáda proběhla ve velmi dobré atmosféře a kolegům se u nás ve skautu líbilo, hlavně asi proto, že nemuseli strávit celý den za počítačem jako obvykle, ale mohli být na čerstvém vzduchu a pomoct nám. 
 
Ještě jednou díky kolegům za účast a nasazení do práce a Fandovi za přípravu a orginazaci brigády.
 
Tak třeba zase za rok :)
 
Zapsal: Viktor - Viking