Brigáda Quadient 19. 10. 2017

2017_10_19_CSR_u_skautu_40.JPG

Ve čtvrtek 19. 10. 2017 se uskutečnil třetí ročník dobrovolnického dne pořádaný firmou Quadient (dříve GMC). Ač jsme měli letos trochu problémy rozmyslet náplň pracovních činností, nakonec jsme uspěli a opět se udělala kupa práce. 
 
Celkem se nás sešlo 10 + Fanda a později Ondra F. Společně s kolegy jsme se sešli po osmé hodině ve skautu a rozdělili se na dvě skupinky. Jedna skupinka strávila většinu času ve Štěnkově a druhá, méně početná skupinka, zůstala pracovat na základně. 
 
Tak jako v předchozích letech byli kolegové a letos poprvé i kolegyně velmi pracovně akční a stihla se udělat kupa činností, které přispěly k celkově údržbě areálu ve Štěnkově a také na základně v Třebechovicích. Ve Štěnkově se povedlo prořezat a odklidit popadané a uschlé stromy z místní bažiny. Dále jsme natřeli dřevěné opláštění venkovního přístřešku a také plechových okenic. Na závěr jsme ještě spravili část betonové podlahy venku pod přístřeškem. 
 
V Třebechovicích na základně se povedlo vyřezat drobné keře u plotů a stromů a poštípat dřevo na topení. Během štípání dřeva nám kolega Holmič ukázal alternativní formu štípání špalků. Kdy si několik špalků stáhnete starší kurtou a gumcukem (kvůli pružnosti) přímo na zemi a pak vhodnou sekerou už jen vše poštípete, aniž byste museli neustále něco přerovnávat. Ku překvapení všech přítomných tato metoda fungovala velmi pěkně. Dále jsme natřeli komplet klubovnu č. 3 a již to asi řádně potřebovala, protože jsme na ní spotřebovali přes 10 litrů barvy. 
 
A jako tradičně po skončení prací jsme slavnostně předali dobrovolníkům dřevěnné placky od skautek, což kolegy a kolegyně moc potěšilo. Na závěr ještě proběhlo drobné grilování a posezení u ohně. Ač byl už říjen a bylo chladněji brigáda proběhla ve velmi dobré atmosféře a kolegům se u nás ve skautu líbilo, hlavně asi proto, že nemuseli strávit celý den za počítačem jako obvykle, ale mohli být na čerstvém vzduchu a pomoct nám. 
 
Ještě jednou díky kolegům za účast a nasazení do práce a Fandovi za přípravu a orginazaci brigády.
 
Tak třeba zase za rok :)
 
Zapsal: Viktor - Viking
 
Další fotografie najdete v naší Galerii.