Vyhánění řízků 27. 12. 2016

 Šestého ročníku vánoční vycházky s fitness motivem "Vyhánění řízků" se celkem zúčastnilo rekordních 24 účastníků. Nejmladším účastníkem byl Tomík Jarkovský a nejstaršího účastníka z etických důvodů nebudu jmenovat. 

 
Trasa byla upravena dle nejaktuálnějších meteorologických předpovědí a vedla tradičně od skautského domu na Bědovice a dále do Polánek. Z Polánek se již přešlo plně na asfaltový povrch a cesta vedla podél hájovny a okolo rybníka Šárovec přes vrch Oreb až do cíle v Motoazylu v Třebechovicích. Po cestě bylo připraveno celkem 10 kontrolních stanovišť, které byly zakreslené v mapě a které účastnici museli objevit.
 
Účastníci vycházky byly rozděleny do dvou soutěžních týmů a zápolili v náročných kvízových otázkách. První, kdo nalezl kontrolní bod na trase s kvízovovou kartičkou, mohl hádat. Letos účastníci hádali přesné názvy rozličných předmětů z oblasti sportu, techniky nebo třeba kosmetiky a vaření. Pro mladé účastníky byly naopak pro hádání připravené kartičky s animovanými postavičkami ze seriálů a večerníčků. 
 
Vycházka nám zabrala necelé tři hodinky a i přes nepřízeň počasí panovala velmi dobrá atmosféra. Nikdo se po cestě neztratil a proto jsme všichni dorazili v pořádku do cíle v Motoazylu, kde jsme vyhlásili výsledky a velmi zevrubně zhodnotili výpravu. 
 
Těším se na další ročník a to již v novém roce 2017
 
Vik
 
Fotografie nahrajeme později.