Svojsíkův závod 16.5.2009

svojsikac09_03.JPG

 

Svojsíkův závod - 16.5.2009

Dne 16.5.2009 se konal na Novém Hradci závod hlídek skautů a skautek. Do letošního ročníku Svojsíkova závodu jsme se přihlásili i my, hlídky z Třebechovic. I přesto, že naši kluci i děvčata chodí do skautů a skautek jen krátce (od září) a tak nemohou mít potřebné znalosti a zkušenosti, aby mohli bojovat o  přední umístění.

Sešli jsme se o půl osmé na vlakovém nádraží. Odtud vrchní společná fotografie (pro jistotu, kdyby se někdo běhěm závodu ztratil a nenašel :-) ). Cesta vlakem i poté městskou dopravou nás nenaplňovala optimismem, jelikož dost pršelo. I cestu k novohradecké klubovně nám "zpříjemňoval" déšť. Po nezbytné registraci jsme dostali mapu a také názvy stanovišť. Stihli jsme si ještě něco málo říct a závod začal.

svojsikac09_38.JPG

Holčičí družina s vůdkyněmi Luckou a Helčou

Cesta do hlubin země, tak se jmenovala legenda k závodu. Vyrazili jsme tedy ke středu země, na které jsme plnili strastiplné úkoly. Pro představu: museli jsme viset na stromě 30 vteřin, lámali si hlavu s hádankou, překreslovali obrázek pomocí tiché pošty, zachraňovali jednoho člena z družiny z ledu, počítali po lese motýli, překládali z cizích jazyků, orientovali se v neznámém prostředí, zachraňovali hořící ženu, procházeli bludištěm, uklízeli oheň po nepořádných turistech a mnoho dalších. Někde se nám dařilo lépe, někde méně.

svojsikac09_44.JPG

Chlapecká družina s vůdcem Přemkem

Závod trval do čtyř odpoledne a to už se na nás projevovala únava. Plnění úkolů se stávalo stále náročnějším. Nakonec byly čtyři hodiny a závod skončil. Pořadatelé rychle vyhodnotili výsledky. A jak jsme dopadli? No valná sláva to nebyla. Skauti skončili poslední ze sedmi hlídek a skautky šesté ze sedmi hlídek. Ale za dva roky, kdy bude další kolo Svojsíkova závodu, se už určitě zkusíme poprat o postup do krajského kola.Cesta domů byla plná dojmů ze závodu. Tok hovoru ukončil až výstup z vlaku v Třebechovicích. Poslední Nazdar a tradááá domů.

Přemek

Kompletní fotogalerie ze závodu.