Setkání ke 100 letům - 3. 11. 2012

besidka2012_07.JPG

Posezení se rozbíhá

Letošní setkání činovníků střediska, roverů s našimi oldskauty se neuskutečnilo v tradičním předvánočním čase, ale o trochu dříve. Přesně 3. listopadu. Důvod byl nasnadě. Takřka na den před sto lety založil František Barvíř Kroužek skautů v Třebechovicích pod Orebem. Přesně 5. listopadu roku 1912 mu bylo vydáno povolení. Takto slavnostní chvíli jsme nemohli opomenout. Sešli jsme se v 16. hodin v Sedmičce, v klubovně, která tradičně slouží těmto účelům. Zprvu nás nebylo mnoho, ale kolem půl páté nás byla většina a tak jsme mohli začít i s oficiální částí programu. Nejprve pár slov pronesl vedoucí střediska Míla Rücker – Dědek. Zrekapituloval uplynulý rok, poděkoval vedoucím oddílů a vedení střediska. Velkou část věnoval uplynulým oslavám, za něž poděkoval organizátorům, zejména trojici Jana, Viktor a Přemek. Té ležela největší část příprav na bedrech. Po skončeném proslovu následovala prezentace fotek z oslav. Zhruba 200 fotografií podbarvených hudbou jsme shlédli za 10 minut. Prezentaci vytvořil Fanda Drnovský a byla moc pěkná. 

besidka2012_23.JPG

Oldskauti - br. Čadek, Chaloupka, Boukal a s. Čadková a Hofmannová

Následovala nezbytná káva a dort a vždy skvělé chlebíčky od Fidorky. Poté si vzal opět slovo Dědek. Jelikož je nám sto let, hodí se trochu zastavit, bilancovat a také ocenit dlouhodobou práci pro středisko. Proto dostal Viktor Charvát medaili Lilie a přátelství, udělovanou junáckým královéhradeckým krajem. Viktor si medaili zaslouží plnou měrou, jeho práce na středisku je opravdu mnoho, vede rovery, podílí se na vedení střediska a hlavě má za sebou obrovský kus mravenčí práce při různých brigádách a mnohokrát sám na skauťáku opravoval, uklízel, barvil atd. Oceněna medailí Lilie a přátelství byla po právu i Jana Rückerová, bez ní by středisko bylo již dlouho v naprostém rozkladu. Jen Dědek a já víme, kdo je tím pravým motorem na středisku a za to jí patří náš a zejména můj dík, díky Jani. Tutéž medaili obdržel i Přemek Pistora, hodnocení přenechám jiným. Za dlouholetou práci pro středisko byla medailí díků oceněna Jitka Čechurová, děkujeme a těšíme se na další spolupráci. A ještě jednu medaili jsme udělovali. Sice trochu později, protože Andulka dorazila Německa. Za její podíl na rearchivaci fotografií, nekonečné hodiny práce u sebe doma nad fotkami a nad výstavou jí byla udělena medaile díků.

besidka2012_45.JPG

Ocenění: zleva Viktor Charvát, Jitka Čechurová, Přemek Pistora, Jana Rückerová

A to už byl čas na menší hru. Viktor si pro nás připravil hru ve stylu dřívější televizní hry Kufr. Rozdělili jsme se do 4 týmů. Postupně nám Viktor odkrýval fotografie z akcí a naším úkolem bylo uhodnout akci a rok. Oboje po jednom bodu. Nasmáli jsme se u odkrytých fotografií notně, ani si nepamatuji, kdo zvítězil. Po této veselé hře jsme se jen bavili, povídali si dlouho do noci.

Zapsal: Přemek

Další fotografie najdete v naší Galerii.