Kameny 8.5 2012

 

Kameny 2012_1.JPG

Na každoroční akci Kameny jsme vyjeli  krátce po 7. hodině ranní. Chvilku nám trvalo, než jsme se sešli. Jelo nás dohromady 17 ve 4 autech. V Záhoří jsme byli okolo 8. Hodiny, kde na nás u hotelu Kunštát čekal  pan Hulc a dva traktory. Krátce nás seznámil s obsahem sbírání kamenů a bezpečností jak se pohybovat mezi traktorem a valníkem a šlo se na věc. Jelikož nás bylo hodně, dal pan Hulc jedné posádce nový úkol. Jeli pálit větve a dřevo, které zbyly po lesnících kácejících v uplynulých dnech.

Kameny 2012_2.JPG

Ostatní se rozdělili do dvou dalších skupin a vyjelo se na sběr kamenů. Když jsme sesbírali kameny ze dvou pastvin a jeli jsme na další, přidala se k nám skupina, co pálila dřevo. Po chvíli nám bylo řečeno, že máme před obědem splněno a můžeme se jet posilnit na hotel Kunštát, kde pro nás připravili masový vývar a smažený sýr s hranolky. Chvilku jsme si odpočinuli a okolo jedné už na nás před hotelem čekaly traktory a jelo se pokračovat. Jak to tak bývá, po obědě se už moc nechce, ale počasí nám přálo, což bylo dobře a nebylo ani moc veliké vedro a ani nám nezapršelo, proto nám šla práce pěkně od ruky.

Kameny 2012_3.JPG

Nakonec jsme prošli poslední pastvinu a měli jsme hotovo. Když už jsme byli v Zahoří, řekli jsme si, že se pojedeme podívat na naše tábořiště. Bylo tam nádherně, potok krásně šuměl a ještě nebyly vzrostlé lopuchy a tráva a bylo tam opět krásně.  Zkontrolovali jsme, zda nám u Čmelína nic nechybí a kupodivu jako kdyby tam nic nechybělo. Poté už nezbývalo nic jiného, než se rozloučit s tábořištěm i Orlickým Záhořím a jelo se domů.

Zapsal: Matěj