Brigáda na skauťáku 2.4.2011

Brigáda 2.4.2011 - Skauťák

brigadaduben2011_16.JPG

Začalo nám krásné jarní počasí a tak i my skauti poprvé vystrkujeme nosy z kluboven. Proto také v sobotu 2.4.2011 proběhla na skauťáku brigáda. Když jsme ráno vstávali, počasí bylo lehce uplakané, ale časem se vyčasilo a celým dnem nás provázelo velmi hezké počasí. Sešlo se nás více, než se čekalo, ale i tak na každého zbyla práce :-)

brigadaduben2011_02.JPG

Viktor Charvát s Tomášem Jeníčkem se dali do uklízení přístřešku u Trojky, vyvezli z něj na separační dvůr dva vleky odpadu (jsme to ale sběratelé). Přišla i naše omladina jmenovitě Terka Pavlíková, Ondra Franke a  Zuza Moravcová-Proužek. Ti se dali do natírání Sedmičky, práce jim šla od ruky, ale klubovna je to velká a tak jim pomáhali i Barča Klingerová a Markéta Jarkovská-Makulka. Lucka Štursová nám umyla v Sedmičce okna, stačila ji i zamést a vytřít. Radek Filip-Hrobař vymetl okapy a přidělal na Sedmičku zbývající pratle. Matěj nám topil a stihl i uklidit špalky u dřevníku, začal i natírat Trojku, bohužel nám na ni nezbylo více barvy a tak nás její dodělání ještě čeká.

brigadaduben2011_24.JPG

Jarda Charvát a Tomáš Kopecký opravili přístřešek za Trojkou, který nám lehce odstával od konstrukce. No práce se udělalo spousta, bylo krásně a tak nám to šlo od ruky a i dobrá nálada nám vydržela. Postupem jsme začali končit a uklízet a přesouvali jsme se postupně k ohni. Ještě notnou chvíli jsme u ohně poseděli a hovořili nejen o brigádě. Rozešli jsme se někdy před osmou hodinou, unavení z celého dne na čerstvém vzduchu.

brigadaduben2011_26.JPG

Další fotografie z brigády naleznete v naší Galerii.

Přemek